Znieczulenie zwierzaka zawsze budzi niepokój jego właściciela. Pojawia się mnóstwo pytań – jak on to zniesie, jak długo będzie dochodził do siebie, czy aby na pewno się obudzi, czy jest to bezpieczne ?
Wychodząc naprzeciw Państwa obawom i oczekiwaniom, nasza placówka wyposażona została w najnowocześniejszy sprzęt do tzw. narkozy wziewnej oraz monitoringu pacjenta w trakcie operacji. Podczas tego rodzaju znieczulenia leki podawane są bezpośrednio do płuc za pomocą rurki intubacyjnej (podobnie dzieje się w szpitalach dla ludzi).

Rutynowo znieczulamy w ten sposób wszystkich pacjentów.

Zapewnia to:

bardzo niewielkie obciążenie organizmu,

  • bezpieczeństwo! (niewielka ilość reakcji niepożądanych)
  • szybkie wybudzenie po zaprzestaniu podawania narkozy
  • najlepszą kontrolę, szybką indukcję i szybkie dochodzenie do siebie po zabiegu.

Rutynowo każdy pacjent ma zakładane wejście dożylne, podłączany kardiomonitor, pulsoksymetr, w razie potrzeby również kondensator tlenu. Od momentu wejścia do części szpitalnej naszej przychodni, aż do jej opuszczenia, nad zdrowiem i życiem Państwa zwierzęcia czuwa wykwalifikowany personel.

 

Znieczulenie pacjentów, badania przed zabiegiem, protokoły anestetyczne

Posiadamy ogromne doświadczenie w doborze narkozy oraz zapewnieniu bezpieczeństwa podczas procedur anestetycznych. Operacje odbywają się na nowoczesnej sali operacyjną . Przygotowanie pacjentów odbywa się na w oddzielnym pomieszczeniu przedzabiegowym. Wybudzanie natomiast naszym  szpitalu z ergonomicznymi klatkami, gdzie pacjenci są doglądani, dogrzewani oraz dostają kroplówki i leki.

Posiadamy nowoczesny i specjalistyczny sprzęt do narkozy wziewnej oraz do monitoringu pacjentów podczas znieczulenia. W trakcie zabiegu pacjent podłączany jest do kardiomonitora i dzięki temu monitorujemy ekg,  akcję serca, temperaturę pacjentów, oddechy, wysycenie krwi tlenem. W każdym zabiegu towarzyszy chirurgowi asystent oraz jeżeli jest taka potrzeba drugi lekarz weterynarii. Pacjent jest zaintubowany i dla zwiększenia bezpieczeństwa dodatkowo osłuchujemy bezpośrednio znad tony serca przez specjalny stetoskop przełykowy. Do każdego zabiegu rutyno wprowadzamy protokoły anestetyczne, stałym standardem jest zabezpieczenie wejścia dożylnego (wenflon) oraz intubacja.

Stosujemy najlepsze i nowoczesne  leki do znieczuleń zwierząt. Kilkukrotnie w roku odbywamy zagraniczne staże do najlepszych klinik w Europie aby wprowadzać udoskonalenia podczas zabiegów operacyjnych. Nasze zabiegi chirurgiczne przeprowadzane są z maksymalnym marginesem bezpieczeństwa zwłaszcza u pacjentów z grupy zwiększonego ryzyka anestetycznego, czy u starszych zwierząt.